скандальний Ремонт доріг у Вінниці навесні 2013 р.
коли засипали асфальт прямо у калюжі на дорозі

(с) 2013, Дмитро Повесьма



Навесні 2013 р. Інтернет облетіло відео, на якому показаний ремонт доріг у м. Вінниці:


На відео робітники закладають асфальт у вибоїни на дорозі, у яких стоїть вода, не проводячи фрезерування (вирубки) країв, діючи недбало, неорганізовано, не встановлюючи знаків про ремонт дороги тощо.
Через кілька днів у Інтернеті з'явилося пояснення Вінницької міської ради: http://www.myvin.com.ua/ua/news/events/19500.html, в якому говориться про експеримент з асфальновою сумішшю на основі канадської PERMA-PATCH.
Я, сумніваючись у правдивості пояснення, наданого в Інтернеті міською радою Вінниці, написав їм запит: одна справа сказати неточність журналістам, інша - на папері на офіційний запит:



Згодом я отримав відповідь:




Але чітко ж видно на відео, що правила, на які посилаються у листі - Наказ №54 - також порушується. Пункти розділу 6 щодо фрезерування, наприклад.

Немає жодних відомостей щодо узгодження з ДАІ проведення експерименту, який виконувався з порушенням встановлених правил з утримання доріг. Треба розуміти, що правила існують не лише як обов'язкова формальність. За правилами стоїть велика робота фахівців-дорожників, фахівців з безпеки руху і від виконання правил залежить наше життя. На мою думку, проведенню експеремента на дорогах мав передувати експеримент на полігоні, потім узгодження експерименту з фахівцями з безпеки руху, ретельне документування експерименту, публічість інформації про нього, публікація результатів тощо. Наслідками успішного проведення експерименту мали б стати пропозиції про внесення змін до правил ремонту та утримання доріг.

Таємність експерименту, випадковість його виявлення та привернення уваги наштовхує на погані думки. Незважаючи на офіційну відповідь про експеримент, у мене й досі є сумніви в цьому. У відповіді Винницька міська рада зазначає, що експеримент проводився на площі в 10 м. кв., що не зовсім узгоджується з відеозаписом цього ремонту. Якщо пложа ремонту така мала, то чому робітники працюють так недбало? Чому на місці немає керівника експерименту? Чому не документується місце ремонту, не зроблено принаймні фото "до" та "після"? Як для експерименту я бачу дуже недбале ставлення.

Я у жодному разі не хочу чинити опір новим технологіям. Навпаки, хочу, аби експеримент був успішним та поширеним на всю Україну. Ходили чутки, що автодорівцям запропонували технологію дешевого та якісного ремонту, але під різними причинами від неї відмовилися, оскільки вона не дозволяє красти. Я був би радий, якщо технологія вінницького експерименту виявиться такою, на якій не вкрадеш. Є ризик, що хороша технологія так і закінчиться експериментом, якщо не привернути до неї увагу. Тому я продовживатиму з'ясовувати деталі вінницького експерименту, його законність, результати та вплив на подальший ремонт доріг в Україні.
   

На головну